Węże hydrantowe i armatura wodna

Węże hydrantowe

W naszej ofercie są dostępne węże hydrantowe oraz węże pożarnicze w rozmiarach Ø25, Ø52 i Ø75. Węże są jedną z podstawowych części składających się na wyposażenie hydrantów zakładowych, czy hydrantów w obiektach użyteczności publicznej. Stosowane są również przez służby pożarnicze jako element wyposażenia taktycznego. Znajdują zastosowanie w pracy służb ratowniczych, OC i innych.

Nasady

Nasady zabezpieczają trwałe połączenia węży tłocznych lub ssawnych z elementami wyposażenia przeciwpożarowego np. hydrantów. Dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów gwintów tj. zewnętrznego i wewnętrznego pozwalają podpiąć się do większości instalacji przeciwpożarowych czy hydrantowych. Nasady dostępne są w rozmiarach: Ø25; Ø52; Ø52; Ø110.

Prądownice hydrantowe

Prądownice stanowią element końcowy węża w szafkach hydrantowych. Możliwość regulacji pozwala na wytworzenie strumienia wodnego zwartego lub rozproszonego w zależności od potrzeb. Zastosowanie w nich zaworów kulowych stwarza możliwość szybkiego podania lub odcięcia strumienia wody. Prądownice dostępne są z nasadami w rozmiarach: Ø25; Ø52; Ø110.

Prądownice uniwersalne

Prądownice uniwersalne służą do wytworzenia strumienia wodnego zwartego lub rozproszonego z płynną regulacją kąta bryłowego strumienia rozproszonego. Istnieje możliwość płynnej regulacji wydajności wodnej prądownicy w zakresach od 0 do 500 l/min.

Zawory hydrantowe

Stanowią podstawowy element wyposażenia hydrantu. Zawory służą do odcięcia wody z instalacji hydrantowych. Mogą być umieszczone zarówno na początku instalacji, jak i na jej końcu. Zawory dostępne są w rozmiarach: Ø25; Ø52;

Łączniki

Łączniki stanowią grupę elementów pozwalających na łączenie dowolnych odcinków węży. Umożliwiają wykonanie szybkozłącznych połączeñ węży tłocznych lub ssawnych z nasadami, np. pomp, hydrantów, rozdzielaczy, zasysaczy. Łączniki występują w dwóch odmianach: łączniki tłoczne; łączniki ssawne;Wykonane są z aluminium, a ich średnice wykonane są w rozmiarach dostępnych na rynku armatury wodnej tj. Ø 25, Ø 52, Ø 75 oraz Ø 110.